Vo Vafen

http://www.kemalelitemiz.com/vo-vafen.html

VO Vafen
Kemal Elitemiz

VO Vafen AB Fjälkinge, İsveç’te İsveçli Silah ustası olan Viggo Olsson 1977 kurulmuş küçük bir aile şirketidir. Viggo usta bu atölyeyi en büyük hayali olan zevk sahibi avcılar ve koleksiyoncular için dünyanın en seçkin, en özel, Tamamı el yapımı olan tüfeklerini üretmek için kurdu.
VO Vafen tüfekleri İsveçli Silah ustası olan Viggo Olsson ve oğlu silah ustası Ulf Olsson. Dünyanın her tarafından sadece ısmarlama ve sipariş olarak koleksiyoncular krallar prensler ve ünlüler için kişiye özel olarak tasarlanıp bitirilen modeller üretmektedir.
Her isteyen bu tüfeklere sahip olamaz, çok az sayıda üretilen tüfek ise en iyinin en iyisini isteyen için üretilir.

Bütün tüfekler kendine has özellikte dünyaca bilinen patente sahip sökülebilir parçalı ve aynı temel yapıda aynı tüfekle ve VoVafen’in ürettiği değişik kalibrelerin kullanıldığı bir tüfektir. Sökülebilir sistem dünyanın değişik yörelerine ve değişik avlar için seyahat eden avcıların tek bir tüfekle değişik kalibre mermileri atmalarına imkân verir.
Bu tüfekler iyi test edilmiş gerçekçi, uzun ömürlü ve güzel 1900 mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizma silah ustası Sayın Viggo Olsson tarafından geliştirilerek üretilmiştir.

Tüfek üzerindeki işlemeler VO Vafen atölyesine ait ustalar tarafından çizilir ve uygulanır.
Atölyeye tüfek yapımında kullanılacak metaller kabaca kesilmiş halde gelir her parça atölyede elle şekillendirilir.


Namlu şekilleri yuvarlak, flüt, sekizgen olabilir ve tümü elle şekillendirilip elle parlatılır, son derece düzgün ve mükemmel hale getirilir.

Dipçik ağacı olan seçilmiş en düzgün Avrupa cevizi en az dört yıl boyunca yavaşça kurutularak kullanılır. Ağacın yontulma ve kesim işinde özel olarak üretilmiş testere ve keskiler kullanılır.
VO Falcon model
$820,000 fiyatı ile Dünyanın en pahalı tüfeğidir.

VO Falcon modeli Arap dünyasında kendisine derin bir yer etmiş, gelenekselleşmiş ve Arap kültüründe yer almış şahin ve doğanlara hürmeten üretilmiş bir modeldir.
Damascus çeliğinden sekizgen olarak üretilen namlu, üretilmiş en güçlü namludur ve dünyada tektir. Değiştirilebilir özellikte olan bu model tüm ağaç dipçiklidir. Ve üretilmiş olanların en değerlisidir.
Eylül – 2012 – Konya

Yorum Yaz