Thompson Yivli Tüfekleri

http://www.kemalelitemiz.com/thompson-yivli-tufekleri.html

Kemal Elitemiz

Thompson/Center Arms’ın Silahlara olan tutkunluğu, binlerce avcılık atıcılık sevdalılarının isteklerine cevap vermek ve onların ihtiyaçlarının karşılanmasına ve onlara her an bir yenilik sunmasına imkan verdi. 1967 yılından beri ürettiği silahlarda ismi ile eş anlamlı olarak en zor şartlarda Değiştirilebilir namlular 5R Rifling gibi benzersiz kalite ve tasarımla ayakta kalma iddiasını başardı.
Bu marka her yerde bulamayacağınız değerde ve gerçekçilikte ürünler sunar.Belki de bunun nedeni günümüz üst seviye avcılarının tercihlerinin T/C olmasıdır.
Thompson silahları alıcılarına Amerikan –malı kalitesi ve ömür boyu garanti güveni ve rahatlığını ve markalarının ömür boyu onların yanında olacağının garantisini sağlar.
Bu köklü ve özgüvenli kuruluş yer yıl yaptığı yeniliklerle silah piyasasında kendini ispat etmiştir. Las Vegas SHOT SHOW 2014
T/C Venture Predator model tüfeği yılın en yeni ve en iyi tüfekleri arasına girmiştir.

The Best New Rifles for 2014

Venture Predator 5470
Caliber : .308 WIN Finish/Stock : Realtree MAX-1™ Composite w/Hogue Panels
Trigger : Adj. 3.5 – 5 lbs. Barrel Length : 22″ Rate of Twist : 1:10 Capacity : 3+1
Length of Pull : 12.5″ Overall Length : 39.75″ Weight : 6.75 lbs. Sights : Scope
Base Included Rifling : 5R Model # : 5470 MSRP : $638

ÖZELLİKLER:

1- 5R RiflingTM
2- Realtree® Advantage HD MAX-1® & Realtree® AP HD® Snow*
3- Comfortable and Lightweight
4- Corrosion Resistant Coated Bolt
5- FLEX-TECH® TECHNOLOGYThompson/Center (T/C) merkezde üretilen tüfeklerden Icon ve Venture tüfeklerinde halen 5R fabrikasyon namlulara haizdir bu namlular T/C 5R namlulardır. Namlu içi yivlerin setleri karşılıklı değildir her setin karşısında bir oluk yer alır. Set kenarlarının açısı 65° derece olarak açılmıştır.Standart yivlilerde bu açı 90° derecedir.
T/C Mühendisleri bu yapının merminin hareketinde büyük bir istikrar sağladığını söylemektedir.ayrıca çoklu atışlarda namlunun daha az kirlendiği ve daha kolay
temizlenebildiği görülmüştür.

Bütün bunlar Venture Predator model tüfeğin  size ihtiyacınız olan MOA düzgünlüğü ve mükemmel atış sağlayacağının garantisini vermektedir.

Vahşi arazide zorlu yırtıcılarla kafa kafaya gelirseniz,sizi yırtıcının gözünden saklayacak giysiniz ve silahınız Realtree kamuflaj olacaktır .Tüfeğiniz Venture™ Predator tüfeğiniz ve dürbününüz tamamen doğaya uygun Advantage HD MAX-1® & Realtree kamuflaja sahiptir.
Comfortable and Lightweight :Rahat ve hafif
Venture Predator tüfeğiniz Yürüyen küçük yırtıcı avlarına boyutu ve ağırlığı ile uygunluk ve kolaylık sağlar 3.400 kg. ağırlığı taşıma kolaylığı verir.
Corrosion Resistant Coated Bolt : Pas önleyici kaplama
Mekanizma Paslanmaya karşı özel olarak Tamamen kaplama yapılmıştır. Bu sayede avda her türlü şartlarda nem ve ıslanmaya karşı dayanırlık sağlanmıştır özel bir bakıma gerek kalmaz, her zaman düzgün çalışır.
FLEX-TECH® TECHNOLOGY
(T/C) Takımı Sims Vibration Laboratory, Inc ( Sims titreşim laboratuarı ) işbirliği ile tüfeklerdeki titreşim ve geri tepme gücünü ölçmüşler ve bunu azaltacak bir sistem geliştirmişler.bu Flex Tech recoil reduction system ( Esnek tekn. Geri tepme azaltıcı sistemdir.)
– Bu sistem kol koruyucu yastık (Sims recoil pad) ile birlikte kullanıldığı zaman hissedilen geri tepme gücünün 43% daha az olduğu tespit edilmiştir
– Sistem oluşan kuvvetli tepme gücü ve titreşimi emerek atıcıya rahatlık verdiği gibi dürbünde oluşabilecek hasarlar önlenmiş olur.
Dört sentetik geri tepme yayı sıkışarak oluşan gücü emer en geride yer alan kol koruyucu yastık sahip olduğu bölümlü kısımlar sayesinde azaltılmış geri tepme gücünü bir miktar daha emerek eşit olarak dağılmasını sağlar.

T/C DIMENSION® (COMPONENTS) : Değiştirilebilir parçalar.
T/C mühendisleri silah severlerin sahip oldukları silahın değişik kalibrelere uygun olacak şekilde değişiklikler yapabilecekleri tarzda imkanlar hazırlamıştır. Bu ebat değişikliğinin anahtar kelimesine( LOC- Loking Optimized Components ) sistem adı verilmiş. Mümkün olan en iyi hale getirecek elemanların bir araya getirilip kilitlenmesi diyebileceğimiz bir sistemdir. Bu sistem içinde; geniş kapsamlı dipçik, ateşleme ve kurma kolu,Çok sayıda namlu Şarjör gurubu,dürbün montaj köprüsü vardır.Bütün bu değiştirilebilir ekipmanlar gurubu,Renkli harflerle ifade edilen (A,B,C,D) dört ayrı kalibre için hazırlanmıştır.
Bütün bu gurup ekipmana sahip kişi ,tüfeğini evinde kolayca avına uygun olarak birkaç dakika içinde değiştirebilir.

Bu değişim nasıl yapılır.Değişim paketleri ekipmanlar gurubu,Renkli harflerle ifade edilen (A,B,C,D) dört ayrı kalibre için paket halinde hazırlanmıştır
Değişim 3 kolay adımla gerçekleşir.,
1 – değişimi yapmak istediğiniz kalibreyi ve buna uygun namluyu seçin.bu namluya uygun şarjör ve diğer parçalar bu paketin içinde bulunur.
2 – Aynı seri içinde sağ el veya sol el seçeneği de bulunur .Size uygun olanı seçin.
3 – seçtiğiniz kalibre gurubuna uyan dipçiğinizi seçin
KALİBRE GURUBU:
Kalibre gurupları Renkli harflerle ifade edilen (A,B,C,D) dört ayrı kalibre için paket halinde hazırlanmıştır

Rifle Barrels:Tüfek Namluları
Namlular dipçik ve mekanizmaya uyacak şekildedir. Namlu paketleri içlerinde kendilerine uygun şarjör ve mekanizma gurubunu bulundurur.


Adjustable Trigger:Ayarlanabilir tetik
Düzgün bir atış Gevrek bir tetikle gerçekleşir. T/C Tetikleri Atıcının isteğine göre 3.5 ile 5 pounds (1.7 – 2.5 kg.) aralığında ayarlanabilir.
RECEIVER AND STOCK : Hazne ve dipçik
Hazne ve dipçikler bütün kalibrelere sağ sol kullanımlara uygun şekildedir.
Weaver-style dürbün montaj ayakları isteğe uygun olarak FFL dealer Satış bölümünde satılmaktadır.bu konuda size en yakın Thompson/Center Satıcılarından yardım alabilirsiniz.

Sağ kullanım değiştirilebilir                                                                     Sol kullanım değiştirilebilir
kundak & dipçik Model #8200 kundak & dipçik Model #8201

High Cheek Piece :YANAK YÜKSELTME PARÇASI :

Özel olarak tasarlanmış yanak yükseltme parçaları ,sayesinde Dürbün bakışınızı daha çok rahatlatabilecektir.
http://www.tcarms.com/
Mart – 2014 – Konya

Yorum Yaz