ŞADİ CANPOLAT BEY

http://www.kemalelitemiz.com/sadi-canpolat-bey.html

Üniversite yıllarım bitmiş Konya da işimi kurmuştum. Eski dostları bulup bağ tazelemenin yanında yeni dostlar da ediniyordum. O günlere göre yeni, günümüzde ise vazgeçilmez kadim bir dostum oldu, Şadi bey.
Konya makine mühendisliği fakültesinden mezun olduktan sonra krom manyezit fabrikasında iş bulması ile Konya’da yaşayan bir Ankara lı. olmuştu. Dostluğumuz çok çabuk gelişti çünkü Şadi Beyin duygusallığının yanındaki, okuma tutkusu, fikri zenginliği, kültürü, birikimi sosyolojik bakışı, bu bakışın ardındaki hümanizmin, sanatla bütünleşmesi, sonra Picasso’nun, monet’in renklerinin, Nazımın duygusal şiirleri ile harmanlanıp, yansımasını; kişiliğinde görebileceğiniz bir özel adam yapmıştı Şadi beyi.
Acaba tepki alırmıyım? Yanlış anlaşılırmıyım? . Diyeceğiniz. Size özel, hisler ve düşüncelerinizi kolaylıkla ve hiç çekinmeden dile getirebileceğiniz bir geniş kaptır. Şadi Bey.
Şu anda muhterem eşi Sibel hanımefendi ve tek oğulları ile Ankara’da emekliliğin huzurunda yıllarca özlediği sakin ortamda, tuvali, fırçaları, kitapları ile sarmaş dolaş Şadi bey.
Canpolat ailesine yaşamları boyunca sağlık ve huzur dualarındayım.
Kemal Elitemiz
Mayıs–2007-Konya

Kıymetli dostumun birkaç eserini sizlerle paylaşmak isterim.

İşte tabloları ile Şadi Bey.Doğa sevgisi

Zerafet ve incelik

Vahşete karşı olmak.

Yorum Yaz