Precision guided firearm (PGF)

http://www.kemalelitemiz.com/precision-guided-firearm-pgf.html

Precision guided firearm (PGF)
Hassas güdümlü ateşli silahlar

Kemal Elitemiz

null
Amerika’da savunma sistemlerinin işlemlerinde yüksek hızlı yazılım ve teknolojiler üreten NetWorth, endüstrisinin Başkanı ve CEO su olan John McHale.
null
Afrika’da çok hareketli ,enerjik ve oldukça küçük bir av hayvanı olan Thompson’un Gazelle avındaki zorluklardan etkilenerek,Savaş uçaklarında füze ve roketlerin nişan sistemlerinde bulunan hedef kilitleme ve takip sistemini yivli av tüfeklerine uygulayıp, hareketli ve sabit hedeflerde kesin atış sistemi oluşturmak istedi.
2009 yılında Austin Teksas’da TrackingPoint adını verdiği uygulamalı teknoloji şirketini kurdu. Mühendis John Lupher şirketin baş teknoloji yöneticisi (CTO) olarak katıldı.
amacı 450-metre mesafeden bir voleybol büyüklüğünde bir hedef vurma yeteneğine sahip kontrol teknolojisi geliştirmekti.Yapılan araştırma ve çalışmalar sonunda Mühendis John Lupher Temmuz 2010’da, 1000 metre mesafede etkili olabilecek şekilde tasarımını geliştirdi.
Tasarladığı model; makine mühendisliği,elektrik mühendisliği,yazılım mühendisliği,endüstri ve silah mühendisliğinin bilgi ve teknolojisinin birleştirildiği ve Pazarda devrim yaratacak bir buluş oldu.
Remington’da ateşli silahlar ve cephane bölümünde ürün planlaması ,pazarlama ve satış bölümü başkanlığı yapan .Eski deniz savaşları ve Kore gazisi Jason Schauble Mart 2012 de ürün pazarlama ve satış başkanı oldu.
Yeni ürünü şirket resmen . Ocak 2013’te, genel kullanıma sundu.
Ürünün uygun şekilde çalışması için cihaza uygun şekilde modifiye edilmek üzere üretilen Üç ayrı kalibre de Surgeon rifles kullanıldı. ™ Mühimmat, Barnes ® Bullets tarafından TrackingPoint için özel olarak üretilmiş mermiler kullanılır.
• XS1 – .338 Lapua Magnum
• XS2 – .300 Win Mag
• XS3 – .300 Win Mag

null
TrackingPoint tarafından geliştirilen Hassas Güdümlü Ateşli Silah (PGF) dünyanın en doğru nişan sistemidir. Xact System ™ olarak adlandırılan,bu sistem uzun menzilli atıcılar için birden çok sorunları çözer. Uzun menzil atışlarda karşılaşılan rüzgar hızı ve yönü,toprak eğriliği, mesafe ölçüm hataları,sarsıntı ve geri tepme gibi sorunlar hızlı bir şekilde çözülür.
Sahip olduğu üçlü lens ve lazer sistemi sayesinde hedefin mesafesi ölçülür, Yakınlaştırma rocker, manuel odaklama düğmesi, 6-30x veya 6-35x Zoom, büyütme gücü ile görüntü yaklaştırılabilir.tek hareketle hedefe kilitlenilir ve hedef otomatik olarak takibe alınır, düşük ışık kesme filtresi, sıcaklık sensoru, basınç sensoru, entegre lazer telemetre yüklü sistemi ve bünyesinde tüfeğin kalibre ve çekirdek ağırlığına uygun olarak yüklenmiş balistik veriler sayesinde otomatik olarak balistik hesap yapılır . atış acısı havanın ısısı ,nem oranı, denizden yüksekliği,atmosfer basıncı,rüzgar hızı,GPS verileri aynı ekran üzerinde görülebilir tekrarlanabilir atış performansı ve doğruluk sağlar. Aynı zamanda bu sistem sahip olduğu video çekimi özelliği sayesinde gerçek zamanlı kayıt yapar ve bu video kaydını wifi (uzaktan kablosuz internet bağlantısı) ile cep telefonu ve tablet bilgisayarlar ile paylaşabilir.

null

Bir PGF ne var?

• Mikrofon
• Pusula
• Wifi sunucu
• Ataletsel ölçüm birimi
• Piller
• Balistik hesap makinesi
• Takip motoru
• İntegral lazer telemetre
• Amaca uygun lensler
• Basınç ve sıcaklık için Çevre sensörleri
• Şafak ve alacakaranlıkta çekim için düşük ışık kesme filtresi
• Güdümlü Tetik ve Etiket Düğme
• Kapsamlı izleme ağı
TrackingPoint en hassas güdümlü silah sistemi birkaç bileşen teknolojileri kullanır:
• Ağ İzleme Kapsam: çekirdek motor hedefi izler, balistik çözümü hesaplar ve atışı serbest bırakmak için atıcı ve rehberli tetik ile uyum içinde çalışır.
• Namlu Referans Sistemi: ayarlamalar yapmak ve zaman içinde sıfır korumak için ağ izleme kapsamı sağlayan sabit bir referans noktası.

Namlu Referans Sistemi fabrikasyon montajı esnasında tamamen uyumlu olarak monte edilmiş ve ayarlanmış olan namlu ve PFG sisteminin zaman içinde,titreşim sıcaklık değişimleri ve taşıma faktörlerinden kaynaklanan ayar bozukluklarını gidermek ve yeniden sıfırlamak gayesi ile yeniden monte imkanı veren Boresight ve misalignments ihtiva eden sistemdir.
nasıl çalışır:
1. Sistem namluya doğrudan sabitlenmiş monte edilmiş bir lazer referans kullanır. Silah lazer namlu işaret nerede kalıcı, sanal referans edinmesini sağlamak için sıfırlanır sonra lazer referans hemen fabrikada kalibre edilir.
2. Çalışma sırasında, lazer referans geri görüntü sensörü yönlendirilir Ağ İzleme Kapsam, bir düşük güç lazer vuruyor.
3. Ağ İzleme Kapsam lazer referans sinyali tanır. Görüntü sensörü üzerinde lazer yerini belirlenerek, kapsam ilk fabrika kalibrasyon itibaren tespit edilen herhangi bir hareket oluşturmaktadır. Nominal değerden sapmalar tespit edilen balistik denklemi kaldırılır. Namlu Referans Sistemi fabrikada yapılan kesin sıfır kalibrasyon ürünün ömrü boyunca korunur kullanıcı güven veriyor.

null
• Rehberli Tetik:
null
Tetik ağ izleme bölümü ile kablo bağlantılıdır..ağ izleme balistik hesapları tamamlayıncaya kadar tetik ağırlığını kontrol eder.
• Etiket düğme: Hedefe kilitlemeyi başlatır. Bu hedef hareket etse bile hedefin sürekli izlemesini sağlar.böylece doğru balistik hesaplaması sağlanır.Hedefe kilitlenildiği zaman hedef üzerinde X şeklinde mavi renkte bir işaret oluşur,balistik hesaplana tamamlandığında bu işaret kırmızıya döner böylece tetik ateşlemeye uygun hale gelir atıcı hedefe atış yapabilir.

null
• Yükseltilebilir yazılım : kapsamlı Yazılım özelliği yüklenebilir.
• Heads Up Display (HUD) :savaş uçaklarının ön camlarında olduğu gibi arazi görüntüsünün üzerinde görülebilen teknik veriler . rüzgar , dürbün ağı, video depolama göstergesi, zoom, ve pil ömrü, artı LRF simgesi, Wi-Fi simgesi açık / kapalı, pusula simgesi, , eğim ve ekran dışı göstergeleri.
• Kayıt: Entegre kamera ağ izleme kapsamından video ve görüntüleri yakalar. 110 milimetre telefoto lens ve 14 mega piksel Saniyede 54 kare görüntü sensoru sayesinde hedefi tanır ,hareketli hedefleri izler. Kaydedilen görüntüler akıllı telefon ya da tablet üzerinden indirilebilir e-posta ya da sosyal medya üzerinden iletilebilir.
• 1.200 metre etkili bir operasyon için bir XS1, 1000 metre yetişkinler için bir XS2 ve 850 metre yetişkin için bir XS3: TrackingPoint 3 model sunuyor. Barnes (r) XactShot ™ mühimmat, Larue hızlı sökülebilirlik için montaj, zor durumda, 3 pil ve şarj ile Harris ™ tarafından özel tasarlanmış Çatal Ayak 200 mermi ile her PGF purloin , temizlik paketi ve talimatlar.

null
null
Rifle Manufacturer: Surgeon™ Rifles (Surgeon XL action and Krieger™ barrel)
Rifle System Manufacturer: TrackingPoint (integrated long-range shooting system)
Operating System: Bolt action
Caliber: .300 Winchester Magnum
Bullet: 220 grain Sierra™ Match King Open-Tipped Match (OTM)
Muzzle Velocity: 2,820 fps (+/- 10 fps standard deviation muzzle velocity with XactShot™ ammunition by Barnes®)
Effective Range: Tag Track Xact (TTX) to 1,000 yards
Barrel Length: 24″
Muzzle Thread: 5/8-24 (Advanced Armament Corp.™ 90T muzzle brake installed)
Barrel Twist: 1:10 inch
Barrel Contour: Krieger™ MTU
Trigger System: Guided, with integrated track button in trigger guard
Weight: 19.04 lbs. loaded (rifle, scope, loaded magazine, bipod); 15.41 lbs. (unloaded magazine, no scope)
Stock: Accuracy International AX chassis with detachable Picatinny rail pieces
Stock Adjustments: Folding chassis, height of comb, length of pull (two spacers, 3/8″ and 3/4″)
Length: 45.75″ (stock open); 37″ (stock closed)
Scope: Networked Tracking Scope with Heads Up Display (HUD)
Zoom: 6X to 30X, parallax-free
Magazine: 5-round, detachable box (x2) Price :22.000 $

Haziran – 2013 – Konya

Yorum Yaz