Nosler Rifles

http://www.kemalelitemiz.com/nosler-rifles.html


Kemal Elitemiz

10 Nisan , 2011- Bend, Oregon da NRA ( Publication, American Rifleman) Amerika’nın en önemli kuruluşlarından olan Amerikan ulusal silah adamları birliği ‘’Yılın silahı ‘’ ödülünü ve birliğin birincilere verdiği Golden Bullseye ödülünü Nosler silah sanayinin ürünü olan Nosler Model 48 Trophy Grade Tüfeğine verdi.
NRA- National Rifle Association 2011 Golden Bullseye Winners

The Model 48 Trophy Grade™ Rifle( TGR)
Silah sanayisinde bir efsane olan Nosler Silah , kurucusu John Nosler adı ile 60 yılıdır ürettiği tüfeklerde onca yılın birikimi, deneyimi ve özeni neticesi, verim ve kaliteyi bir bütün halinde toplayarak Model 48 Trophy Grade™ Rifle av tüfeğini üretti.
Basit tasarımı, saçma ayrıntılar eklenmeden, donanıma kafa yormadan , sadece atışa odaklanacağınız 100 yarda mesafede üç atışlı gurupman da M.O.A Atış garantisini veren ve ömür boyu kullanabileceğiniz bir tüfek üretti.
Bütün bu Performans,düzgünlük, kazanılan ödül gibi özellikler sonucu TGR , Silah dünyasında üstün bir yer edindi.tüfeğin her bir bölümü hiçbir masraftan kaçınmaksızın, silah endüstrisinin en kaliteli ve bilinen markalarına yaptırıldı ve kalitede bütünlük sağlandı.

Özellikleri:
• Proven Nosler M48 Custom Action
• blind-bottom magazine
• Match-grade chrome moly hand-lapped barrel
• 2-position safety
• Crisp, custom 3-pound trigger pull
• Bell and Carlson stocks Glass bedded over a full-length aluminum chassis that is integral to the Aramid Fiber Reinforced composite stock
• Blind-bottom Magazine
• CERAKOTE™ and Micro Slick™ finishes to prevent corrosion and intrusive weather damage
• Weighs under 7.5 pounds for the optimum balance between accuracy and hunt-ability
• Guaranteed M.O.A. or better 3-shot groups at 100 yards with prescribed Nosler® ammunition.

Mekanizma: yıllarca kullanılıp denenmiş geleneksel mekanizma

• Blind-Bottom Magazine : Kör Tabanlı Fişek Haznesi
olarak tabir edilen , kundak içine sabitlenmiş fişek haznesidir,Geri tepme gücünün etkisi ile değiştirilebilir şarjörlerin aniden tüfekten ayrıldığı görülmüştür.. M48 sabit fişek haznesine sahiptir

• Match-grade chrome moly hand-lapped barrel:
Yarışma tipi Molibden – krom çelikten yapılan namlu.
Bu namlular , her çeşit namlu üreten PacNOR Şirketince yapılmıştır ,yiv-set Button tip (düğme ) denilen sert çelik kılavuzun namlu içine itilerek ve çekilerek elle yiv set yapımı demektir.


– Crisp, custom 3-pound trigger pull
Geleneksel gevrek, 3 pound( 1.5 kg.) çekişli tetik

Bell and Carlson stocks Glass bedded over a full-length aluminum chassis that is integral to the Aramid Fiber Reinforced composite stock

Bell ve Carlson silah dipçikleri şirketi ,boydan boya alüminyum şase üzerine Cam iyonomer,fiberglas,aramid fiberi , grafit , epoksi jel ,poliüretan gibi bir çok malzeme ile kompozit, çok sert dayanıklı her türlü aşınma nem ısı değişimine dirençli tüfek tipçikleri üretmektedir.

Son olarak dipçiklerin yüzeyi değişik desen ve renkte teflon bazlı kaplama ile kaplanır,bu daha iyi ve yumuşak dokunma hissi vermesi yanında yağmur ve ıslanmalara karşı kayganlaşmaya engel olur.

Anti-Rust and Wear : Paslanmaya karşı koruyucu Dış Kaplama
M48 Tüfeğin dış metal yüzeyleri Branşında en iyi olan NIC Industries Cerakote tarafından Cerakote adı verilen paslanmaya karşı koruyucu madde ile kaplanmıştır.

Micro Slick Dry Film Coating : silah mekanizmasının ve parçalarının iç yüzeyleri
Ve Kurma kolu dış yüzeyi C-110 adı verilen mavi- Gri renkte Seramik kuru film ile kaplanır.

Muzzle-Break- isteğe bağlı olarak ilave edilir.1- Model 48 Long Range
2- Model 48 Expedition
3 – Model 48 High Country
4 – Model 48 Brush Country
M48 Patriot™ Nosler Patriot Tüfeği M48 Mekanizmalı ve Kalibresi ise yeni 26 Nosler Çapındadır.:

Part # Cartridge Action BBL Contour Barrel Length Weight Twist

32948 26 Nosler Long Magnum 26″ 7.65 1-8″

M48 Heritage

37558 26 Nosler Long Magnum 26″ 7.75 1-8″


DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 6.5MM ( .264) KALİBRE FİŞEĞİ
22 Kasım 2013 yılında Nosler Ailesi daima hayalini kurdukları yeni bir Kalibre ve ebatta tüfek fişeğini 26 Nosler®. Adı ile Tanıttı .
Merminin atış düzgünlüğü yüksek B.C Balistik katsayısı ,en yüksek performansını Nosler® 129 grain AccuBond® Long Range™ mermi tipi ile elde etti.

Merminin namlu çıkış hızı 3400 fps namludan yanarak çıkar. 350 yardaya sıfırlanmış tüfekte max. Point Blank Range of 0 – 415 yardadır.

26 Nosler® Mermisinin kovanı kemerli değildir, kovan olarak 30.06 kalibrenin kovanı kullanılmıştır.
Kovan+ mermi uzunluğu standart (30.06) kalibre ile aynı boydadır. 84.84 mm .Bu özellik,Magnumlara nazaran kısa hareket hafif ağırlık sağlar.bu özellikler mermiye 5.6 mm kalibre ailesi içinde büyük bir değer sağlar.En az geri tepme,muazzam hız ve enerji, çeyrek mil uzağa nokta atışı yeteneği,hasılı , günümüzde piyasanın uzun menzil hedef ve geyik antilop avlarının mermisidir.
26 Nosler® 6.5 X 65.78 mm
Kovan+mermi Boyu = 84.84 mm

Mart – 2014 – Konya

Yorum Yaz