İSVEÇ TÜFEĞİ 2

http://www.kemalelitemiz.com/isvec-tufegi-2.html

İSVEÇ TÜFEĞİ 2
Kemal Elitemiz


Flodman silahları 1993 yılından beri AB grubu Skullman Şirketine bağlı olarak çalışan bir ailedir.
Çift namlulu ve birleşik (yivli+düz namlu) av tüfekleri üretmektedir.
Bu tüfeklerde 1998 yılından beri tercihe bağlı olarak sporting modellerde dâhil olmak üzere değişik uzunlukta titanyum namlularda üretilmektedir. Şu anda deneme aşamasında olan değiştirilebilir çubuksuz namlu üretimine geçilmek üzeredir. Flodman süperpozeleri dünyanın en basık üst üste namlulu tüfekleridir. Düşük ağırlık merkez ve mükemmel dengeye sahiptirler. Tüfek sabit bir geri tepme hissine sahiptir. Dar kasalı ve fişek hazneleri bitişiktir. Bu sayede atış esnasında namlu hedefte iken geri tepme namlu tarafından emilir. Bu da ikinci atışın daha hızlı ve emniyetli olmasını sağlar.
Standart Flodman tüfekleri şık ceviz ağacı dipçik ve kundaklıdır.

Flodman tüfekleri kovan boşaltım ve dolumu için kendiliğinden açılma özelliğine sahiptir, kırılma esnasında en üst seviyede iken tetik mekanizması kurulur namlular kendi ağırlıkları ile aşağıya düşer diğer tüfeklere nazaran daha geniş bir açı ile kovan çıkarması ve dolumu kolaylaşır. Flodman’ın kalitesi paslanmaz çelikten olmasının yanında ve uzun ömürlü olması, namlu, kilitleme sistemi ve mekanizma sisteminin dayanıklı olmasından kaynaklanır. Çok büyük bir geometrik düzgünlüğe sahiptir, bu Flodman’ın dayanılmaz sağlamlık prensibinden kaynaklanır.
Flodman üretiminde en yüksek kalitede malzeme kullanır, diğer sivil tüfek üreticilerinin hiç birinin kullanmadığı güçlü paslanmaz çelik kullanır bu çelik alaşımı (ss2377 ) paslanmaz çeliğidir ve sadece uzay teknolojisi ve nükleer endüstride kullanılır, namlular çelik saçmaya uygundur 1200 bar basınca dayanıklıdır. Ve tüfekler standart doluların oluşturduğu basıncın üç katı fazla gaz basıncı ile test edilir.
Kullanılan metaller:

Stavax®. Corrax® from Uddeholm (www.uddeholm.se)
Damascene steel from Damasteel AB.

Titanyum namlular Titanium (grade 5) from Sandvik Steel (www.sandvik.com)
Tüfekler sabit şoklu olduğu gibi değiştirilebilir şoklu olanları da vardır.
Tüfekler çoğunlukla parlama yapmayan mat gri çelik renginde dir. Mat zarif ve çok üstün parlatılmış av, spor ve gösterişli modelleri de vardır.
Flodman’ın patentini yeni aldığı enjektör sistemi kovan ateşlendiği zaman çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Dolu fişeği çıkarmak için enjektör harekete geçmez.
Flodman piyasanın en seri tüfeğidir, tetikleme horozu yoktur, ateşleme pimi dikey olarak hareket eder ve çok seridir. Çok sert ve çok yumuşak olmayan adeta bir cam çubuğun kırılması hissini veren değişik bir tetik sistemine sahiptir tetiğin çekilmesiyle birlikte yaklaşık 1/ 2000 saniyede ateşleme gerçekleşir. Çok güçlü ve sağlam bir ateşleme pimine sahiptir değiştirilmesi bir dakikanızı alır.
Bütün parçalar değiştirilebilir özellikte ve son derce emniyete haizdir.
Calibers:
12/70 12/76 7x57R 7x65R
FACT FLODMAN SHOTGUN
Weight 2,8 – 3,8 kg
Barrel lenght 700-840mm (28″-34″)
Caliber 12/70-76
Caliber 7x57R, 7x65R, 9,3x74R, .500/.416
Bore Multichoke
Safe Auto or manual
Trigger Singel
Stock Valnut, english or pistol
Accessories Leather case, engraving, titan, combi, double rifle barrels
Comments All stainless, steelshot proof (1200 Bar)

Flodman Guns Sweden
Järsta
640 60 Åkers styckebruk
Sweden
Tel. +46 159 308 61 Fax. +46 159 300 61
Cellular +46 70 688 34 44
Web: http://www.flodman.com
email: virve@flodman.com

Eylül – 2012 – Konya

Yorum Yaz