Harrington & Richardson Shotguns

http://www.kemalelitemiz.com/harrington-richardson-shotguns.html

HARRİNGTON & RİCHARDSON SHOTGUNS
Kemal Elitemiz

Altıpatlar ya da revolver, 1836 yılında Samuel Colt tarafından yapılmış tek dolumla birden fazla ateş edebilen bir tabancadır.
İlk fişekli revolverler 1856 yılında Smith & Wesson tarafından üretildi. Bu üretilen tabancaların dolumu ve boşaltımı zahmetliydi ve pratik değildi.

Tabanca sektörünün, cepheyi yarıp geçecek ciddi ve önemli bir buluşa ihtiyacı vardı.

Bu değişim 1871 yılında Gilbert H. Harrington’un tepeden kırmalı modeli geliştirdi bu sayede fişek dolumu ve boşaltımı çok kolay hale geldi.


Harrington yanına arkadaşı William A. Richardson ile birlikte bir takım oluşturdu,buluşları neticesinde ürettikleri yüksek kalite ve teknik üstünlüğe sahip revolver tabancalar ve av tüfekleri, isimleri ile özdeş hale geldi.
Elde edilen başarı neticesinde 1893 yılında Worcester, Massachusetts de ,fabrikalarını kurdular. 1932 yılında H&R Tabancaları U.S tabancaları listesinde yer aldı .U.S Ordu Tabanca takımının silahı oldu.
Çok geçmeden yine kendi buluşları olan tek kırma enjektörlü , ultragon yivli namlulu slug av tüfeğini geliştirip ürettiler.

Ultra Slug Hunter

Günümüzde üretilen tek namlulu tek atışlı enjektörlü yivli slug tüfekleri dünyanın en iyi beş slug tüfeği arasında yer almıştır.

H&R ürettiği yivli Slug tüfekleri ile halihazırda üretilmekte olan bir çok slug tüfeklerine nazaran daha ucuza ve mesafesinde şaşmaz bir güvenirlik ,kolay taşınabilirlik , çok düzgün ve etkili yivli , çok güçlü bir kilitleme sistemine sahip,tek kırma,tek atış bir slug tüfeği ile cevap veriyor. Diğer önemli bir özelliği ise;namlunun Ultragon yivlere sahip olmasıdır.
Burada altı oval çıkıntı ve girinti vardır,geleneksel yivlemede olduğu gibi yiv setler arasında keskin köşeler bulunmaz.bu sistem ham kurşunun ve sabot kılıfının dönme hareketi esnasında deforme olmasını önler,gaz sızmasını keser,mermiye daha yüksek hız sağlar ve uçuş karakterini tutarlı hale getirir.

Tam bir hedef bulucu olan bu tüfek ustalıkla ağır çelikten yapılmış 24’’ inç.( 61 cm) tüm boy ultragon yivlidir. Fişek yatağı 3’’ ( 76 mm) namlunun bu tasarımı sayesinde uzun menzil atışlarında kullanılan yüksek hızlı slug doluların atış düzgünlüğü ve kararlılığı sağlanmış olur.Amerika’nın sert ağaçlarından Monte Carlo model dipçiği sayesinde dürbün ve dipçik uyumu kolay nişan alma imkanı sağlar. Tüfek 12 ve 20 Gauge olarak üretilmiştir 12 kalibrede 3-9x dürbün ve dürbün ayağı sabitlenmiş ve sıfırlanmış olarak satışa sunulmuştur.
20 kalibre tüfeğin namlu boyu 22’’ inç.( 56 cm)

Ultra Slug Hunter Thumbhole Stock

Uzun mesafe atış nişan sabitliği ve düzgün atışta son nokta.
Kat kat yapıştırılmış sert Amerikan ağacından dipçik atış konforu, sabit nişan temini ve tutuş rahatlığı için parmak delikli tasarımda yapılmıştır. Namlu tüm Ultragon yiv setli 24’’ 61 cm
12 ve 20 gauge üretilmiştir.

Ultra Slug Hunter Deluxe

Tam bir hedef bulucu olan bu tüfek ustalıkla ağır çelikten yapılmış 24’’ inç.( 61 cm) tüm boy ultragon yivlidir. Fişek yatağı 3’’ ( 76 mm) namlunun bu tasarımı sayesinde uzun menzil atışlarında kullanılan yüksek hızlı slug doluların atış düzgünlüğü ve kararlılığı sağlanmış olur.Amerika’nın sert ağaçlarından tabakalar halinde yapıştırılarak oluşturulan Monte Carlo model dipçiği sayesinde dürbün ve dipçik uyumu kolay nişan alma imkanı sağlar. Tüfek 12 ve 20 Gauge olarak üretilmiştir 12 kalibrede 3-9x dürbün ve dürbün ayağı sabitlenmiş ve sıfırlanmış olarak satışa sunulmuştur.
20 kalibre tüfeğin namlu boyu 22’’ inç.( 56 cm)

(Scope not included – dürbün hariç)

Tracker II Slug Gun

Hafif ve yivli namlulu bu tüfek ayarlanabilir nişan sistemine sahiptir.12 ve 20 kalibrede üretilmiştir. Namlu boyu:61 cm Fişek yatağı :3’’ 76mm

Tamer®

Hayatta kalma ve doğa şartlarında ve her türlü hava şartlarında yanınızda bulundurabileceğiniz, tek kırma, mekanizma ve namlusu mat nikel bitimli süper sağlam plastik parmak delikli dipçik kolayca erişilecek şekilde fişek taşıma imkanı sağlar .namlu yoğun ve sabit ful şokludur.


http://www.hr1871.com/Firearms/default.asp
Send Mail to:
H&R 1871
PO Box 1871
Madison, NC 27025 Phone: (866) 776-9292
Fax: 336-548-7801
3 – Aralık – 2013 Konya

Yorum Yaz