BERETTA A400 XPLOR UNİCO

http://www.kemalelitemiz.com/beretta-a400-xplor-unico.html

BERETTA A400 XPLOR UNİCO

Kemal ElitemizBeretta tasarımcıları son yıllarda avcılar için yenilik ve gelenekselliği en üst düzeyde dengeleyecek, avcıların her türlü fişek kullanımında sorunsuz, basit ve fonksiyonel bir yarı otomatik tüfek için, hırslı bir araştırma sonucu tasarlayıp ürettikleri son modeldir.
Yeni A400 xplor unico; yarı otomatik av tüfekleri dünyasında saçma ağırlıkları 7/8 ounces (1ounce=28gr) 24 gr ile 2 ¼ ounces ( 64 gr) arası saçma ağırlığına sahip olan bütün 12 cal. Fişekler ve 3’’ boyunda olan 12 cal. av fişeklerini sorunsuz atabilecek ve çalışacak şekilde bir yarı otomatik tüfek üreterek bir devrim gerçekleştirdiler. Küçültülmüş boyutları, süper etkili fişek sürümü, hızlı nişanlaması, 3kg. Ağırlığı ve ideal dengesi, sızdırmaz gaz tepme sistemine sahip özelliği ile her türlü ava uygun hale geldi.

Yeni SCS ( SPIN-CLEANER SELF-CLEANING ) Kıvrımlı, kendini temizleyebilen supap pistonu ile %40 ile %50 oranında yanmış gazların temizlenmesini sağlayan sistemdir. Üzerinde dört esnek çıkıntısı olan bu piston gaz silindiri duvarlarına değişik doluların basıncına uyacak şekilde yapışır. Üzerindeki çok sayıda kazıyıcı şerit bantlar sayesinde pistonun içini temizler. Kazıyıcı bantların önündeki dişler ise yanık artıklarını temizler. Alt tarafta yer alan yarıklardan dışarıya püskürtülür. Piston üzerindeki dörtlü yarık ise pistona dönüş sağlar.

HIGH-SPEED MECHANICS (Yüksek hızda mekanizma)

Güvenilir hız ve eşsiz performans: sisteme’’ göz kırpmak kadar seri’’ anlamında
(BLİNK ) adı verilmiştir

x400 xplor unico mekanik aksamı Beretta’nın tasarımları olan yeni gaz sistemi, döner kilitlemeli başlık ve yeni fişek yükleme sistemlerinin birleştirilmesi ile oluşan bir ürünüdür. Yeni gaz sistemi şimdiye kadar görülmemiş bir yapıdadır. Sistem daha güçlü ve daha çok kendini temizleyebilen yapıdadır.

A further step forward in performance Performansı geleceğe taşıyan bir adım (Mikro deneyim)
Mikro deneyim
Geçen on yıldan beri kullanılan ve vadesi geçmiş dipçik yastıkları ile yapılan yarışmalardan edinilen bilgilerden ve deneyimlerden yararlanarak Beretta’nın geliştirdi Bu güne kadar görülmemiş geri tepme dipçik yastıkları yumuşaklığı hafifliği ve omuzlama esnasındaki kayganlığı ile bir değişimi yakaladı.

( Kick-Off hydraulic dampening reduction System)
Geri Tepme gücünü %60 azaltan Dünyanın yegâne sistemidir.
Geri tepme gücü hakkında yapılan Laboratuar testleri sonucu kesin olarak iki tepme zirvesi olduğu tespit edildi.
A-1st peak-1st zirve
Barutun yanması ve hareketin başlaması ile birlikte oluşan ilk tepkimeye 1.zirve
Denildi.
B-(2nd peak–2 nd zirve). Mekanizma ve geriye doğru seyreden tepkimeye ise 2.zirve denildi. Bütün bu güçlerin mekanik aksama etkilerinin artarak devam etmesi ile tüfeğin ömrünün azalmasına yol açtığı görüldü.

Beretta bu ikili geri tepme gücüne karşı dünyanın ilk hidrolik damperli geri tepme azaltıcı aletini ( Kick-Off hydraulic dampening reduction System) geliştirdi. Rakiplerinden şaşırtıcı ve farklı bir üstünlüğü olan bu sistem, dipçik içine monte edilmiş ara levhası üzerinde iki ayrı hidrolik damperden oluşur. Bu sayede geri tepme gücü azaltılıp dağıtılarak atıcıya büyük bir rahatlık sağlar.

BERETTA KUNDAK KOMPÜTÜRÜ

Çok fonksiyonlu elektronik cihaz A x400 xplor unico Tüfeğin kundak altına yerleştirilmiştir.
– Silinemez vasıfta atış sayınızı kaydeder.
– Yedi fişeğe kadar kısmi atışlarınızı kaydeder.
– Derece ve Fahrenheit olarak hava sıcaklığını gösterir.
– Ateşlenen fişeğin gücünü gösterir.

ÇELİK TEKNOLOJİSİ: Dünyanın en iyi namluları

Beretta namlularının üretim teknolojisi üç ayrı vasıfta çeliğin birleştirilmesi ile oluşur.
Bu unico yapıya kavuşmuş Tüm blok çelik, soğuk dövme, özel vakumlu delme işlemleri ile oluşan namlu diğerlerine nazaran bu günün en iyi balistik performansına sahiptir. steelium teknolojisi ile birlikte, ayrıcalıklı ve en üstün değerde olan optima –hp (high power) özellik Beretta namlularına çelik saçma atışlarında bile mükemmel bir balistik sağlar.

Nisan – 2011 – Konya

'BERETTA A400 XPLOR UNİCO' için 1 Yorum

mehmet çapan
19 Ağustos 2015, 20:52

BRAVO

Yorum Yaz