Benelli Legacy 28

http://www.kemalelitemiz.com/benelli-legacy-28.html

Benelli Legacy 28

Dünyanın en hafif yarı otomatik av tüfeği

Kemal Elitemiz

Benelli’nin en son düzenlenen ‘’ Shot Show’’ da; Zarif, güzel ve İtalyan sloganı ve dünyanın en hafif yarı otomatik av tüfeği olarak tanıttığı; Benelli Legacy 28.
Legacy serisinde ilk defa 28 gauge (kalibre) olarak kendine has takdir gören stili ve güvenilir verimi, yaklaşık, Ağırlığı 5 pound (2.250 kg.) ile büyük ilgi gördü.
Benelli U.S.A’ nın Pazarlama & iletişim bölümü başkan yardımcısı olan Stephen McKelvain; Benelli’ ye ait Inertia Driven® System ve 2+1 fişek hazne kapasitesi ve
Namlu üzerinde yer alan köprülü nişan çubuğu çok hafif karbon fiberden yapılmış,
Namlu ucuna kırmızı damla arpacık konmuştur. Namlu boyu en ideal budama ile kısaltıldı ve 24’’(61cm) ve 26’’(66cm) olarak üretildi, değişebilir uzun Benelli’s Crio™ choke tubes. İle çok amaçlı atış imkânı sağlandı. Secici atıcıların önerileri ve beklentileri değerlendirilerek tüfeğin tasarlandığını, tüfeğin ele alındığında zevk alacağınız ve inanılmaz verimde kullanılabileceğiniz sonuca ulaşıldığını belirtti.

Mavi renkte Çok kaliteli ve parlatılmış üst mekanizma ile orijinal ve göz alıcı av resimleri olan gravürlerinin yer aldığı alt mekanizmanın ahengi sağlanmış. Dipçik ve kundak pürüzsüz ve parlak ceviz ağacından yapılmış, dipçik ardında yer alan hava hücreli geri tepme yastığı sayesinde en üstün atış rahatlığı ve verimli şok emilimi elde edilmiştir.

28 kalibre doluların fişek boyu 2 3/4 inç.(70mm) dir.
Extended Crio® Chokes C, IC, M, IM, F in chrome finish with wrench.

Kemal Elitemiz
Şubat–2010-Konya

Yorum Yaz